Browse By

Mięśnie nóg

barbell-375482_1920Mięśnie nóg wymagają bardzo dużego zaangażowania podczas ćwiczeń. Jest to największa część mięśni w naszym ciele. Dla niektórych sportowców jest najważniejsza, gdyż potrzebują dużo uwagi. Ważne jest odpowiednie dobranie planu treningowego, który skupi się szczególnie na tych mięśniach.

Podczas ćwiczeń ważna rolę odgrywają obciążenia, oraz intensywność. Lecz nie wolno przecenić siły i wybrać zbyt dużego ciężaru, gdyż bardzo łatwo o kontuzję i uszkodzenia.

Dość ważna jest również dobrana technika, ponieważ nie prawidłowe wykonywanie może spowodować nagłym zatrzymaniem wzrostu mięśni. Jednak przy treningach trzeba pamiętać o towarzyszeniu prawidłowej diety. Przy wykonywaniu ćwiczeń, nasza uwaga powinna skupić się na danych mięśniach, czy są dobrze napinane, wysilane. Dobrany plan treningowy wymaga odpowiednich powtórzeń, co jest również bardzo ważne. Dlatego nie wskazane jest przesilanie na początku treningu, aby móc wykonać plan do końca. Każdy trening wymaga rozgrzewki i tutaj również nie powinniśmy o tym zapomnieć.

One thought on “Mięśnie nóg”

  1. Alex says:

    Lepiej nie lekceważyć nóg w trakcie treningu, bo można skończyć jak Johnny Bravo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *